A OTO NASZE PRZEDSZKOLE

A OTO NASZE PRZEDSZKOLE;

W Sosnowcu w bardzo zielonej dzielnicy Juliusz , pośród wysokich sosen mieści się nasze przedszkole. Obok rozciąga się las, a w pobliżu park z placem zabaw dla dzieci.
Nasze przedszkole to niewielki, parterowy budynek, a w nim znajdują się 4 sale zajęciowe, szatnia, hol, łazienki, kuchnia, sekretariat, pomieszczenia gospodarcze, pralnia. Na terenie przedszkola znajdują się dwa nowe place zabaw z piaskownicą.
Przedszkole istnieje od 1952 roku, a funkcję dyrektora od 2000 roku pełni w nim Pani mgr Urszula Seredyka, która unowocześnia i rozbudowuje nieustannie naszą placówkę.
Nasze przedszkole jest przedszkolem publicznym.
Pracuje tu osiem nauczycielek posiadających wyższe wykształcenie pedagogiczne, panie woźne oddziałowe, pomoce nauczycielek w grupach najmłodszych,pani intendentka, panie kucharki i pan kucharz oraz panowie dozorcy.
Placówka jest czynna;
-od 01 września do ostatniego czerwca,
-od poniedziałku do piątku,
-od godziny 6.00 do 17.00 .

Przedszkole pracuje według Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. Realizuje program Wychowania Przedszkolnego
Nowa Era oraz programy własne tj;
,,Od malucha do starszaka uczymy czytać przedszkolaka''
,,Krok po kroku w matematykę''
,,Pomagamy sobie nawzajem''
,,Przedszkolak,zdrowie i ekologia''

Nasze przedszkole bardzo aktywnie uczestniczy we wszelakich działaniach organizowanych przez szersze środowisko.
A i w tym roku szkolnym jeszcze wiele wyzwań przed nami.......